Defne Yaprağı'nı artık facebook'tan takip edebilirsiniz..
Her Derde Deva Çörek Otu

    Hz. Muhammed'in (SAS) 14 asır önce 'Şu kara tanede (çörekotu) ölümden başka her derde deva vardır' hadis-i şerifiyle işaret ettiği çörekotunun faydalarını günümüz uzmanları saymakla bitiremiyor.
   Çörekotunun bilinen 16 türü bulunuyor. Karamuk, siyah susam diye de anılıyor. Yüksek dozajda kullanılmaması tavsiye edilen çörekotu birçok hastalığı iyileştiriyor.
  •  Çörekotunun yararları şöyle: Kanser ve AİDS'e karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Bronşit nöbetlerine iyi gelir. Vücuda kuvvet ve zindelik verir. Kan yapıcıdır. Kan şekerini düşürür. Çocukların gaz ve sancılarını giderir. Kadınların hayzını söktürür. Anne sütünü artırır. Unutkanlığa faydalıdır. Mide ve bağırsaktaki gazları söker, hazmı kolaylaştırır, iştah açar. Ekmek ve keklere katılırsa şişlik yapmaz. Böbrekteki kum ve taşları döker, basura iyi gelir. Felç ve kazıklı hummaya (tetanos) faydalıdır. Öksürük, balgam, nefes darlığı, grip, nezle, baş ağrısı ve romatizmaya iyi gelir. Diş ağrısı ve diş iltihaplanmalarında kullanılır. Bağırsak ve karındaki kurt, parazit ve solucanları öldürür. Sivilce, uyuz, egzama gibi cilt hastalıklarına faydalıdır.(kaynak:2004-04-24  zaman)
     Ayrıca burada ve burada da yararları hakkında önemli bilgiler veriliyor.
    Kullanım şekli konusunda burada gereken bilgiler veriliyor.
    Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve diğer bütün yararları için sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı çörekotunu 1 tatlı kaşığı bal ile birlikte alıp iyice çiğneyerek veya çekilmiş çörekotunu aynı miktarda bal ile karıştırıp  günde 1 tatlı kaşığı alarak tüketin.
 
 
 Yorum ekle     Derecelendir: 1 - 2 - 3 - 4 - 5     Toplam: 21303
 
 Tekrar Merhaba Meryem Hanım'cığım
Evet bende çörek otunu yıllardır her sabah kahvaltıda bal tabağının üzerine bolca serpiyorum ve bu şekilde ekmeğime sürüp tüketiyorum.Elhamdülillah faydasınıda görüyorum.
Sedef hastasıyım hastalığımın ilerlememesinde çörek otunun çok faydası olduğuna inanıyorum.Tüm arkadaşlara tavsiye ederim ayrıca şifa ile birlikte sünnet olduğunuda unutmayalım...
Selam ve Dua ile...

bahargüneşi blogcu   4.6.2010 
 size gönülden teşekürlerimi sunuyorum.iki gündür sabah kahvaltılarında ve akşam yemeğinde salatada tüketiyoruz.çok yararlı oldunu biliyordum ama ihmal ediyordum.buğdayı da ıslattım.işallah alışkanlık haline getiririz.

halime kılıççıoğlu   25.12.2007 
Sayfa {1}

Ara:

» Genel bilgi
    ¤ Ana sayfa
    ¤
Hakkında
    ¤ Tüm tarifler
    ¤ Kullanılan ölçüler
» Yemek listesi
    ¤ Çorbalar
    ¤ Sıcak yemekler
    ¤ Köfteler
    ¤ Salatalar ve Zeytinyağlılar
    ¤ Hamur işleri
    ¤ Şerbetli ve Sütlü Tatlılar
    ¤ Kekler ve Pastalar
    ¤ Kurabiyeler
    ¤ tartlar,paylar ,kişler
    ¤ Kahvaltılık
    ¤ Reçeller ve Marmelatlar
    ¤ Yöresel yemekler
    ¤ Sofralar
    ¤ Faydalı Bilgiler
    ¤ Kış Hazırlıkları
    ¤ Linkler
    ¤ Deneme Mutfağı
» En çok beğenilenler
    ¤ Havuçlu Kek ve Havuçlu Pasta
    ¤ Amonyaklı Pasta
    ¤ Kandil Simidi
    ¤ Lokma Tatlısı
    ¤ Midye Böreği
» Yemek arşivi
 
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
» İstatistikler
 Bugün tekil hit : 651
 Bugün sayfa izlenimi : 5.597
 Bu hatfa tekil hit : 4.865
 Bu hafta sayfa gösterimi : 38.982
 Bu ay tekil hit : 16.959
 Bu ay sayfa gösterimi : 221.813
 Genel tekil hit : 1.910.364
 Genel sayfa gösterimi : 15.309.080
» Bağlantılar
 -
» Müzik kutusu

 


©
2007 Defne Yaprağı - Tüm hakları saklıdır.   
Tasarım, hosting: Gisa   
 


kocaeli, Kocaeli, İzmit, Izmıt , kocaeliyerel.com, kocaeli rehberi, haber, kocaeli haber ,rehber, şehir, etkinlik, kültür, sanat, film, sinema, lezzet, yemek, yeme, içme, eğlence, moda, alışveriş, indirim, ücretsiz, armağan, bedava, haber, gezi, turlar, tatil, turizm, iş, ticaret, eğitim, opera, bale, tiyatro, konser, parti, müzik, festival, fuar, kongre, arama, harita, , kocaeli olay, özgür kocaeli , bizim kocaeli , Turkey, Türkiye